Elazığ Havalimanı -EZS

Elazığ Havalimanı Araç Kiralama

Son yıllarda yıldızı parlayan şehirler arasında yer alan Elazığ, sahip olduğu eşsiz doğa ve görülmeye değer tarihi kalıntıları ile her mevsim ziyaret edilen şehirler arasında yer alıyor. Şehirde farklı bölgelere dağılmış onlarca keşfedilecek nokta bulunması Elazığ havalimanı araç kiralama hizmetlerine duyulan ihtiyacı artırıyor. Gerek Elazığ’da başlayan yolcuklarda gerekse farklı illere doğru uzanan maceralarda konfor, özgürlük ve keyif sunan bu hizmet,Otobooking Elazığ Havalimanı rent a car sayesinde yüksek memnuniyet yaratıyor. Elazığ Havalimanı İç ve Dış Hatlar gelen yolcu salonunda konumlanan otobooking ofisinde markanın alanında uzman profesyonelleri görev yapıyor. Online, mobil uygulama veya çağrı merkezi aracılığı ile gerçekleştirilen erken rezervasyonlar neticesinde kiralanan araç yolcuların geliş tarihine göre tüm kontrollerden geçirilerek uygun fiyattan hazır ediliyor ve işlemler hızla tamamlanarak müşterilere araçlar teslim ediliyor.

Yukarı Fırat'ın göz bebeği olan Elazığ, 19. yüzyılda yerleşim yeri olarak kullanılmaya başlansa da içerisinde yer alan Harput ile tarihi M.Ö 2000 yıllarına dayanan bir kent.  Maden bakımından zengin olması ve Türkiye'nin en büyük hidroelektrik santralinin Elazığ'da bulunması sebebiyle sanayisi oldukça gelişmiştir. Tarihi medeniyetler ve günümüz modern dünyası arasında bir köprüye sahip olan Elazığ'da, Elazığ Havalimanı oto kiralama ofisimizden kolaylık ve güvenle kiralayacağınız son model araçlar ile unutulmaz bir seyahat deneyimi deniz seviyesinden 1067 metre yükseklikte yaşayabilirsiniz. Şehir merkezi hariç on tane ilçesi olan Elazığ'daki keyifli turunuza Elazığ Havalimanı araç kiralama hizmetimizle eşlik etmekten mutluluk duyacağız. 

Kentin en kadim yerleşim yeri Harput'tur. Harput'ta bulunan tarihi eserler, keşif meraklılarını adeta bir tarih turuna davet eder niteliktedir. Urartular tarafından inşa edilmiş olan Harput Kalesi (Süt Kalesi), beldenin görülmesi gereken önemli destinasyonlarındandır. Harput Kalesi yakınlarında yer alan Meryem Ana Kilisesi, 6. yüzyılda Süryaniler tarafından inşa edilmiş en eski kiliselerden biri olma özelliğini taşımaktadır. Mistik bir havaya sahip olan kilise, Harput Kalesi'ne gizli yollarla bağlıdır. Tarih severler arasında Türkiye'nin en önemli müzelerinden olduğu kabul edilen Elazığ Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi, Fırat Üniversitesi Kampüsü'nde yer alıyor ve ziyaretçilerini ağırlamayı bekliyor. Elazığ'ın diğer bir değeri olan, şehir merkezinden yalnızca 26 kilometre uzaklıkta yer alan ve dünyaca üne sahip Hazar Gölü mutlaka keşif duraklarınız arasında yer alması gereken bir lokasyon. Turistik ve ekonomik amaçlarla kullanılan, Güneyinde Hazarbaba Dağı bulunan göl, Uluova'dan Mastar Dağlarıyla ayrılmakta olup, tektonik bir göl olma özelliği taşımaktadır. Elazığ'a geldiğinizde ziyaret etmeden dönmemeniz gereken diğer noktalar ise; Keban Baraj Gölü, Golan Kaplıcaları, Buzluk Mağarası, Belek Gazi Anıtı, Çirçir Şelalesi, Elazığ Kapalıçarşı, Demirkapı Han, Hoca Hasan Hamamı, Sori Şelalesi diye uzayıp gidiyor. Yörenin meşhur dansı Çayda Çıra dünyaca meşhurdur, mutlaka seyretmenizi öneririz. Elazığ'da bağcılık ve şarap üretimi gelişmiştir. Elazığ mutfağı ise yaklaşık 150 çeşit yemeği bünyesinde barındırır. İçlerinde dikkat çekici olanları ise; harput köftesi, fodula, pirpirim, ışkın, kurut, işgene, kelleçoş, taş ekmeği, peynirli ekmek, ufalama, söğürtme, lobik, gömme... Bu güzel Elazığ deneyimini  Otobooking Elazığ Havalimanı araç kiralama hizmetiyle güvenle yaşayabilirsiniz.Elazığ Havalimanı -EZS Kiralık Araçlar

Son model ve bakımlı, kasko güvenceli kiralık araçları Elazığ Havalimanı -EZS lokasyonunda www.otobooking.com güvencesiyle sizlerle, Elazığ Havalimanı -EZS araç kiralama hizmetlerinde vazgeçilmez adres www.otobooking.com

Blog

Elazığ Havalimanı -EZS
Elazığ Havalimanı -EZS
Elazığ havalimanı rent a car,Elazığ havalimanı oto kiralama ve Elazığ havalimanı araç kiralama hizmeti veren otobooking Türkiye'nin ilk Kurumsal Araç Kiralama Markasıdır.
Whatsapp Telefon