Araç Kiralamanın Satın Almaya Göre Avantajları ?

Araç Kiralamanın Satın Almaya Göre Avantajları ?
Araç Kiralamanın Satın Almaya Göre Avantajları?


Günümüzde tüketiciler için son yıllarda en merak ettikleri konularda birisi araç kiralamanın satın almaya göre avantajları konusu çok merak ediliyor. Araç satın almak istediğimizde, son zamanlarda devreye giren devlet bankası aracılığıyla bize sağlanan düşük faizli kredi imkanları araç satın almak istediğimizde tekrar karşımıza çıkıyor. Bunun için araç kiralamanın satın almaya göre avantajları konusundan bahsedeceğiz.


Yeni Nesil Neden Araç Almak Yerine Araç Kiralamayı Tercih Ediyor?


İnsan kaynaklarına göre 1965-1979 arası X kuşağını kapsıyor. 1980 ve 2000 arası doğanlar da Y kuşağı olarak ifade ediliyor. Y kuşağı daha çok teknolojiyle ilgili ve kültürlü bir şekilde yaşıyorlar. Bu sebeple de geleneksel yaşamdan biraz uzaklar. Bu Y kuşağı farklı kültür yapısına sahip olması sebebi ile de iş tercihlerini de bu yönleri etkiliyor. Genelde bu kuşak daha çok ev veya araç satın almayı değil kiralamayı tercih ediyor.


Araba Satın Almak Mı Yoksa Kiralamak Mı?


Yeni kuşak daha çok araba kiralama yöntemini seçmektedir. Fakat bazı insanlar tercihlerini araç satın almaktan yana kullanılırlar. Araç kiralamanın satın almaya göre bazı avantajları vardır. Bizler kendi zevklerimiz ve durumlarımız dahilinde bunu belirleyebiliriz. Son zamanlara bakıldığında araç kiralamanın arttığını görürüz.


Araç Kiralama Avantajları?


Peki, araç kiralamak bizlere ne gibi avantajlar sağlar bundan bahsedelim;


 • Biz tüketiciler araç kiralamak için gittiğimizde yakıtta tasarruf sağlayan konforlu istediğimiz özelliklere uygun aracı bizlere hemen sunarlar. Tercih edip etmemek bizlere kalmıştır.
 • Tüketici aracın bakımı, kaskosu, sigortası ile uğraşmayacağından herhangi bir arıza durumunda özel servislerinden yararlanabiliyoruz. Ayrıca da yeni araç isteyebiliriz. Farklı promosyonlarda ve müşteri ayrıcalıklarından da yararlanabiliriz.
 • Araç kiralamak bizler için daha ekonomik olacaktır.
 • Uzun dönem kiralama tüketici açısından daha iyidir.
 • Giderlerimizi vergiden düşebiliriz.
 • İşletme maliyeti yoktur.
 • Uzak mesafeli tatiller için araba kiralamak hem daha ucuz hem de daha çok zaman kazandırır.
 • Farklı model araçlar deneme olanağınız olacaktır.
 • Araç kiralamak isteyen insanlar bu avantajları göz önünde bulundurarak daha ucuz daha sorunsuz ve daha ekonomik araç kullanmış olurlar.
İlginizi Çekebilir
 • Malatya Otogar Araç Kiralama (Maşti)
  Malatya - Maşti(Otogar) lokasyonunda %10'a varan indirimlerle online rent a car araç kiralama rezervasyonunuzu yapın.
 • Malatya Havalimanı Araç Kiralama
  Malatya havalimanı araç kiralama hizmetini günümüzde neredeyse şehir dışına çıkan herkes tercih etmektedir. Bunun en temel nedeni ise yolda geçirilecek vakit uçak sayesinde azalmaktadır.
 • Malatya Araç Kiralama - Otobooking
  Malatya araç kiralama hizmeti ile Malatya içerisinde rahatlıkla araç edinmek mümkün olacaktır. Araç kiralama hizmeti oldukça önemlidir. Çünkü araç kiralama hizmeti sayesinde en kısa sürede araç bulmak ve birçok işi tamamlamak mümkündür.
 • Malatya Araba Kiralama
  Malatya araba kiralama hizmeti ile araç kiralama süreciniz fazlasıyla güvenli geçecektir. Malatya Doğu Anadolu’nun en öne çıkan illerinden biridir ve yüzyıllar boyu önemli bir merkez olarak görülmüştür. Bu nedenle Malatya’da yapılacak pek çok şey ve görülecek pek çok ye...
 • Malatya Havalimanı Kiralık Araç
  Malatya Havalimanı uygun araç kiralama seçeneği için Malatya Havalimanı kiralık araç fiyatları ve kiralama koşullarına obilet.com’dan ulaşabilirsiniz.
Whatsapp Telefon