20 Yaş Araç Kiralama

20 Yaş Araç Kiralama

Araç kiralama hizmetlerinin belli yaş sınırı olduğunu bilmek gerekir. Bununla birlikte 19 ve 21 yaş aralığındaki gençler araç kiralayıp kiralayamayacaklarını da merak ediyorlar,  gelin bu soruyu birlikte cevaplayalım.

Normal şartlarda araç kiralamanın belli yaş sınırı vardır, üst segment araçlara göre değişen bu yaş, genel olarak 21’dir. Peki, 20 yaşında, arkadaşları ile gezmek isteyen bir gencin ne yapması gerekiyor, araç kiralayamaz mı? Araç kiralamak için beklemesi mi gerekir?

20 Yaş Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

20 yaşında bir birey elbette araç kiralama hizmetinden faydalanabilir. 20 yaşında iseniz en az 1 yıl ehliyete sahip olma şartı ile Genç Sürücü ücreti öder ve otomatik sınıfta yer alan araçlardan kullanabilirsiniz.

En az 1 yıllık ehliyete sahip olma şartı önemlidir çünkü sürüş güvenliği açısından tecrübeli olunması tercih edilir. 20 yaşında iseniz ekonomik sınıf araç kiralayabilirsiniz.

Genç Sürücü Ücreti Nedir?

Araç kiralama da belli yaş gruplarında olma şartı bulunur. Aksi durumda kiralama yapmak isteyen kişilerden alınan ücrete “genç sürücü ücreti” denir. 18 yaşında birinin zaten ehliyeti olmadığı için araç kiralayamaz. Peki ya 19 yaşın üzerindekiler kiralayabilir mi?

19 yaşından sonraki bir birey ise rezervasyon yaptırmak istediğinde acentenin genç sürücülere sunmuş olduğu paketlerden yararlanabilir. Kiralama yaparken ek sürücü bedeli olarak görülen makul bir tutar ödeme söz konusudur.

Whatsapp Telefon