Malatya Havalimanı Rent a Car

Malatya Havalimanı Rent a Car
Dünya üzerinde kayısı bahçeleri ile ünlenen Doğu Anadolu Bölgesi’nin güzide şehirlerinden Malatya; zengin tarihi, doğal güzellikleri ve benzersiz mutfağıyla dört mevsim yerli yabancı turistlerin rotalarında yer alır. Tatil amaçlı veya iş seyahatlerinizde Malatya’nın kendine has özelliklerini, havalimanından kiralayacağınız özel aracınızın konforuyla keşfe çıkabilirsiniz. Malatya havalimanı araç kiralama için otobooking web sayfamızı 7 gün /24 saat hizmet veren iç hatlar ve dış hatlar geliş terminalinden kolayca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Kolay ve Güvenli Malatya Havalimanı Araç Kiralama
Erken çağlardan itibaren bulunduğu stratejik konum sebebiyle birçok medeniyetin yerleşim yeri olan Malatya binlerce yılın tarihi ve kültürel izlerini taşır. Fırat Nehri kıyısında yer alan Malatya mağaraları, kanyonları, vadileri, höyükleri, termal suları ve şelaleleriyle doğanın eşsiz güzelliklerini bir arada görebileceğiniz bir coğrafi yapıya sahiptir. Tarih boyunca farklı kültürlerden miras aldığı zengin mutfağı Malatya’yı yeme-içme turizminde de ön plana çıkarır.

Malatya’da olduğunuz süre boyunca iyi vakit geçirmek ve bu güzel kenti yakından tanımak için günlük, haftalık veya daha uzun süreli araç kiralayarak keyifli bir rota oluşturabilirsiniz. Malatya Erhaç Havalimanına iniş saatinize göre Otobooking Malatya Havalimanı Araç Kiralama web sitemizden, Whatsapp mağazamızdan, Facebook- İnstagram mağazamızdan online veya telefonla önceden rezervasyon yaptırabilir veya geliş terminalinden hemen dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz.

Malatya Havalimanı Oto Kiralama
Malatya havalimanı oto kiralama işleminizi malatya havalimanı rent a car  güvencesiyle gerçekleştirdikten sonra camileri, kiliseleri ve müzeleriyle kültürel bir mozaiğin izlerini taşıyan kentin merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz. Tarım ve hayvancılığın gelişmiş olduğu Malatya’da kağıt kebabı, et yemekleri, köfte çeşitleri, mevsimine göre değişen yöreye özgü sebze yemekleri, bulgurdan yapılan 100’e yakın farklı lezzeti tadabilirsiniz. Malatya merkezde yer alan bakırcılar çarşısında el zanaatlarının en güzel örneklerini görebilir, Kernek Parkı içerisinde yer alan şelale manzarasında dinlenebilirsiniz.

13 ilçesinde birbirinden farklı güzellikleri bulabileceğiniz Malatya şehrinde Yeni Camii (Hacı Yusuf Camii), Ulu Camii, Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi, Malatya Kalesi, Etnografya Müzesi, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı ve Malatya Müzesi, başlıca gezebileceğiniz tarihi yerler arasındadır. Yaklaşık 3 kilometre uzunluğa sahip olan Malatya Şehir Surları yapılan ışıklandırma çalışmalarıyla akşamları eşsiz görüntüler oluşturur.

Malatya’nın zengin coğrafyası doğanın tadını doyasıya çıkarıp, keyifle dinlenebileceğiniz ve doğa sporları yapabileceğiniz birçok alternatife sahiptir. Karakaya Baraj Gölü, Günpınar Şelalesi, bol oksijenli Yama Dağı Yaylası, Tohma Çayı, Gelincik Tepesi, Levent Vadisi, Sultan Suyu ve şifalı termal sularından İspendere İçmeleri Malatya’da gezebileceğiniz rotalar arasındadır.

Malatya Havalimanı Rent a Car
Malatya havalimanı rent a car ile stresten uzak, konforlu ve tamamen kendi planladığınız bir gezi rotası oluşturabilirsiniz. Kayısı bahçeleri ile öne çıkan Orduzu ilçesinde aynı zamanda Türkiye’nin en büyük höyüklerinden biri olan Arslantepe Ören Yeri’ni gezebilirsiniz. Battalgazi, Arapgir, Darende ve Yeşilyurt ilçelerinde tarihin görkemli izlerini taşıyan yapıları keşfedebilirsiniz. Malatya’ya 95 km mesafedeki Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan Nemrut Dağı’nda gün batımı veya gün doğumunu izlemenin eşsiz güzelliğini de yaşayabilirsiniz. Malatya şehrinin ve çevresinin tadını çıkarmak için tatilinizi Malatya havalimanı rent a car  ile daha keyifli hale getirin. Malatya havalimanı araç kiralama ofisimizden geniş araç filomuz içerisinden size en uygun aracı seçebilir, Malatya oto kiralamada isim yapmış otobooking ayrıcalığıyla profesyonel rent a car hizmeti alabilirsiniz.
Whatsapp Telefon